Beat FM Albania

“Çfarë force kjo grua!”, bashkëshortja e Nainggolan sfidon kancerin dhe shkon në stadium

iHost.al - .ALDomain Registration, Web Hosting & Web Development

Gruaja e mesfushorit të Cagliari është duke luftuar një tumor, por donte të ishte në stadium për të parë ndeshjen e fundit të Seria A, Roma-Atalanta.
Ai e pa ndeshjen së bashku me Amra, gruan e Edin Dzeko, dhe përshëndeti me përzemërsi të gjithë njerëzit me të cilët ajo me bashkëshortin ndanë në katër vite që kaluan në kryeqytetin italian.
Mbrëmjen e djeshme, në stadium për ndeshjen Roma-Atalanta, ndodhej Claudia Nainggolan, gruaja e Radja, e cila po lufton kundër sëmundjes që ajo zbuloi disa muaj më parë.
Tani ajo jeton në Cagliari, por kthehet në Romë dhe nuk e ka fare problem të tregojë hapat e betejës së saj me sëmundjen në mediat sociale, për t’u dhënë forcë të tjerëve të bëjnë të njëjtën gjë.
Fotografia e pranisë së Klaudia në “Olimpico” u bë publike nga Amra Dzeko, gruaja e futbollistit të famshëm boshnjak, e cila shkroi: Çfarë dashurie e madhe, çfarë force e jashtëzakonshme nga kjo grua”. Për gruan e Nainggolan nuk ishte e thjeshtë për t’u rikthyer në “Olimpico” për herë të parë, stadiumi i të cilit e lidh me shumë kujtime të bukura, por për çudi edhe pse e sëmurë ajo vendosi t’i shtonte vetes një mbrëmje me Amra dhe miq të tjerë. Dhe, edhe nëse Roma nuk fitoi atë mbrëmje, ndeshja ishte një nxitje e mirë për Claudian, që të harrojë sadopak momentin e vështirë që po kalon

iHost.al - .ALDomain Registration, Web Hosting & Web Development

STAY CONNECTED

LAST PLAYED