Beat FM Albania

Demi Lovato tregon strijat dhe celulitin në fotografinë me bikini

iHost.al - .ALDomain Registration, Web Hosting & Web Development

Këngëtarja amerikane, Demi Lovato, nuk heziton të ekspozohet edhe pse nuk ka një trup perfekt.

Të enjten, këngëtarja 27 vjeçe, ka publikuar një fotografi në Instagram nga pushimet në Bora Bora, ku shfaqet me një palë bikini në formë leopardi dhe në plan të parë ka vënë të pasmet e saj.

Ylli zbuloi se në të vërtetë u desh shumë që ajo të postonte foton pa e rregulluar pamjen, pasi ajo ka një “frikë” nga ekspozimi i celulitit dhe defeltet të trupit të saj.

Lovato madje pranoi se frika e ka nxitur atë të ndryshojë fotot e mëparshme me bikini nga pushimet e saj në Bora Bora, por tha se e kuptoi që ishte e lodhur nga përpjekja për të jetuar me standarde joreale të bukurisë.

View this post on Instagram

This is my biggest fear. A photo of me in a bikini unedited. And guess what, it’s CELLULIT!!!! I’m just literally sooooo tired of being ashamed of my body, editing it (yes the other bikini pics were edited – and I hate that I did that but it’s the truth) so that others think I’m THEIR idea of what beautiful is, but it’s just not me. This is what I got. I want this new chapter in my life to be about being authentic to who I am rather than trying to meet someone else’s standards. So here’s me, unashamed, unafraid and proud to own a body that has fought through so much and will continue to amaze me when I hopefully give birth one day. It’s such a great feeling to be back in tv/film while not stressing myself with a strenuous workout schedule before 14 hour days, or depriving myself from a real birthday cake rather than opting for watermelon & whip cream with candles because I was terrified of REAL cake and was miserable on some crazy diet shit. Anyway, here’s me, RAW, REAL! And I love me. And you should love you too! Now back to the studio.. I’m working on an anthem.. ????????? also. Just so everyone’s clear.. I’m not stoked on my appearance BUT I am appreciative of it and sometimes that’s the best I can do. I hope to inspire someone to appreciate their body today too. ? #nationalcelulliteday #celluLIT ???

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato) on Sep 5, 2019 at 5:30pm PDTiHost.al - .ALDomain Registration, Web Hosting & Web Development

STAY CONNECTED

LAST PLAYED