[ad_1]

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Dua Lipa është shfaqur gjithmone si një feministe e zjarrtë. Sot, ajo ka folur rreth barazisë gjinore dhe të drejtës së fjalës në Universitetin prestigjioz të Cambridge.

Ky fakt është bërë i ditur nga i ati, përmes një postimi në rrjetin social “Instagram”. Dukagjin Lipa duket se nuk ka mundur dot të mos e shprehe krenarine për të bijën.

“Atje tutje është një mur vetëm me foto meshkujsh. Ndërkohë që, Dua Lipa qëndron para tyre duke folur për feminizmin, barazinë gjinore dhe të drejtën e fjalës”-ka shkruar ai krahas fotove të postuara në llogarinë personale.

[ad_2]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *