Beat FM Albania

Garë e ashpër, lista e konkurrentëve në “Festivalin e 58-të të RTSH-së” qenka e paparë

iHost.al - .ALDomain Registration, Web Hosting & Web Development

“Festivali i 58-të i RTSH-së” do të vijë si çdo vit me emra të njohur të muzikës, të cilët do të konkurrojnë me njëri-tjetrin për të fituar çmimin e parë.

Siç është tashmë e ditur, fituesi do të përfaqësojë Shqipërinë në festivalin “Eurovision”.

Megjithëse është aluduar shpesh se ky festival e ka të paracaktuar fituesin që para se të nisë, këtë vit do të jetë gjithçka ndryshe falë dyshes së njohur Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka.

Alketa do të jetë në moderimin e festivalit, ndërsa Vera regjisorja e tij.

“Newsbomb.al” ka publikuar listën me emrat e këngëtarëve pjesëmarrës, të cilët janë plot 25.

Bojken Lako

Devis Xherahu

Genc Tukiqi

Valon Shehu

Wendy Mancaku

Genti Deda

Kanita Suma

Olta Boka

Arilena Ara

Kamela Islamaj

Renis Gjoka

Eugent Lito (GENA)

Eli Fara ft Stresi

Kastro Zizo

Alberie Hadergjonaj

Robert Berisha

Era Rusi

Aldo Bardhi

Elvana Gjata

Sara Bajraktari

Aurora Kapo

Tiri Gjoci

Nita Latifi

Algert Salaj

Arjeta Palushaj

iHost.al - .ALDomain Registration, Web Hosting & Web Development

STAY CONNECTED

LAST PLAYED