[ad_1]

Vetëm pak na ndan nga fillimi i Festivalit të Dhjetorit i cili siç është bërë e ditur këtë vit do prezantohet nga Alketa Vejsiu dhe regjisore do jetë Vera Grabocka.

Këtë vit në Festivaln e 58 të RTSH-së do të konkurrojnë 25 këngëtarë dhe fituesi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision.

Sot “newsbomb.al” ka publikuar listën me emrat e këngëtarëve pjesëmarrës të cilët mund t’i lexoni më poshtë.

Bojken Lako

Devis Xherahu

Genc Tukiqi

Valon Shehu

Wendy Mancaku

Genti Deda

Kanita Suma

Olta Boka

Arilena Ara

Kamela Islamaj

Renis Gjoka

Eugent Lito (GENA)

Eli Fara ft Stresi

Kastro Zizo

Alberie Hadergjonaj

Robert Berisha

Era Rusi

Aldo Bardhi

Elvana Gjata

Sara Bajraktari

Aurora Kapo

Tiri Gjoci

Nita Latifi

Algert Salaj

Arjeta Palushaj

The post Ja këngëtarët që do të konkurojnë në Festivalin e Këngës në RTSH appeared first on 98.5 FM.

[ad_2]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *