Beat FM Albania

Kanceri i prostatës i merr jetën fotografit të VIP-ave

iHost.al - .ALDomain Registration, Web Hosting & Web Development

Fotografi i njohur britanik, Terry O’Neill ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare.

Ai ishte diagnostikuar me kancerin e prostatës dhe vdiq në shtëpi mbrëmjen e së shtunës, njoftoi agjensia e tij.

Ai fotografoi të famshëm, përfshirë The Rolling Stones, David Boëie, Elton John dhe Mbretëreshën, si dhe mori një cmim CBE muajin e kaluar për shërbimet ndaj fotografisë.

O’Neill lindi në Londër dhe la shkollën me shpresën se do të bëhej një baterist jazz, por përfundoi duke punuar në një njësi fotografike në aeroportin Heathroë të Londrës.

Fotografia që i bëri Sekretarit të atëhershëm të Brendshëm Rab Butler duke fjetur në një stol i siguroi një punë, nga e cila fitoi më pas karrierën.

iHost.al - .ALDomain Registration, Web Hosting & Web Development

STAY CONNECTED

LAST PLAYED