[ad_1]

Revista’ Forbes’ ka publikuar së fundmi listën vjetore të 20 yjeve të Hip Hop-it me më shumë fitime në botë. Ajo që bie në sy këtë vit është që Kaney West ka tejkaluar Jay-Z dhe është ngjitur në vend të parë.

West kryeson listën me një fitim vjetor prej 150 milionë dollarë pjesa më e madhe e të cilave vijnë nga shitjet e atleteve Yeezy, në bashkëpunimin me Addidas, ku të ardhurat për këtë vit pritet të arrijnë në 1.5 miliardë dollarë. Ndërkohë në vendin e dytë është Jay- Z  me 81 milionë dollarë dhe i treti është Drake me 75 milion dollarë.

The post Kaney West lë pas Jay Z, si reperi me më shumë fitime në botë… appeared first on 98.5 FM.

[ad_2]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *