Beat FM Albania

Lady Gaga rikthehet në kinema, luan gruan e Guccit në filmin e ardhshëm

iHost.al - .ALDomain Registration, Web Hosting & Web Development

Pak kohë pasi ka fituar çmimin ‘Oscar’ me dramën muzikore “A Star is Born”, këngëtarja e njohur Lady Gaga mësohet se shumë shpejt do të jetë pjesë e një tjetër filmi. Sipas tabloideve të huaja, krijuesja e hitit “Born This Way” – emri i vërtetë i së cilës është Stefani Germanotta – po përgatitet të bashkohet me Ridley Scott për projektin e tij të ri i cili ka vendosur të sjellë në ekranin e madh vrasjen e Maurizio Gucci-t, ish-kreut të shtëpisë së modës Gucci.

Skenari i filmit bazohet në librin “The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed” ( Shtëpia e Gucci-t: Një histori sensacionale e vrasjes, çmendurisë, magjepsjes dhe lakmisë nga Sara Gay Forden). Maurizio Gucci, nipi i themeluesit të kompanisë Guccio Gucci, ishte kreu i shtëpisë italiane të modës para se të vritej në zyrën e tij në vitin 1995.

Gaga, e cila është italo-amerikane, do të luajë rolin e ish-gruas së Gucci-t, Patrizia Reggiani, e cila u shpall fajtore për urdhërimin e vdekjes së tij.

The post Lady Gaga rikthehet në kinema, luan gruan e Guccit në filmin e ardhshëm appeared first on 98.5 FM.

iHost.al - .ALDomain Registration, Web Hosting & Web Development

STAY CONNECTED

LAST PLAYED