Beat FM Albania

Leonardo DiCaprio nuk donte të luante në filmin ‘Titanic’, por miku i tij i’a ndërroi mendjen

iHost.al - .ALDomain Registration, Web Hosting & Web Development

Është një nga filmat më të famshëm në histori, duke fituar mbi 2 miliardë dollarë në mbarë botën që nga publikimi i tij në vitin 1997.
Por kur kanë kaluar kaq shumë vite nga regjistrimi i filmit të njohur, zbulohet se DiCaprio fillimisht ka menduar ta refuzojë projektin e filmit duke pasur dyshime nëse duhet ta luante rolin e Jack.Por fatmirësisht në ato momente ka qenë aktori dhe miku i tij Paul Rudd ai që e ka bindur DiCaprion për të kundërtën.
“Ishim duke shkuar në ditën e fundit të xhirimeve të filmit ‘Romeo dhe Zhuljeta’ dhe Leo më tha që kishte marrë një ofertë për “Titanic”.
“Unë i thashë është e mrekullueshme dhe unë dija shumë për ‘Titanic’, sepse babai im fliste shumë për të. Leo po më thoshte se nuk dinte çfarë të bënte dhe unë mbaj mend që i thashë ‘Duhet ta bësh!’, shtoi ai.

iHost.al - .ALDomain Registration, Web Hosting & Web Development

STAY CONNECTED

LAST PLAYED