Beat FM Albania

Messi, lojtari më i mirë në botë për 2019-ën

iHost.al - .ALDomain Registration, Web Hosting & Web Development

Lionel Messi ka fituar çmimin lojtari i vitit në mbrëmjen gala të FIFA-s, në Milano. Sulmuesi argjentinas ka mposhtur konkurrencën e Virgil van Dijk të Liverpool-it dhe Cristiano Ronaldo-s tek Juventus. Ishte presidenti i FIFA-s Gianni Infantino ai që ka shpallur fituesin.

Kjo është hera e gjashtë që Messi fiton këtë çmim. Ndërkohë organizimi i Fifa-s ka shpallur gjermanin Jyrgen Klop si trajnerin më të mirë, dhe brazilianin e Liverpool-it, Alison, si portierin më të mirë kurse goli më i bukur për këtë sezon është cilësuar ai i Daniel Zsori i realizuar në 16 shkurt 2019 në ndeshjen kundër Ferencvaroshit, në kampionatin hungarez.  

The post Messi, lojtari më i mirë në botë për 2019-ën appeared first on 98.5 FM.

iHost.al - .ALDomain Registration, Web Hosting & Web Development

STAY CONNECTED

LAST PLAYED