[ad_1]

Kitaristi dhe tekstshkruesi grupit të njohur të rrokut “The Cars”, Ric Ocasek ka ndërruar jetë në moshën 75 vjeçare.

Sipas mediave të huaja ai u gjet pa ndjenja në shtëpinë e tij në Manhattan rreth orës 4:00 të pasdites nga ish-bashkëshortja e tij, ish-modelja Paulina Porizkova.

Shkaku i vdekjes së muzikantit të njohur të rrokut ende nuk është bërë i ditur. I themeluar në vitin 1976, grupi i rrokut “The Cars” u shndërrua në një nga më të rëndësishmit të rrymës së rrokut “New Wave” me hite të shumta duke përmendur këtu “My Best Friend’s Girl,” “Just Ëhat i Needed,” “Shake It Up” dhe “Drive.”

Grupi u nda në vitin 1988 për të ribashkuar sërish në vitin 2010 me albumin “Move Like This”

[ad_2]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *