Itali në 24 orë: 662 të vdekurdhe 999 të shëruarAutoritetet shëndetësore në Itali, njoftuan në konferencën e përditshme për shtyp të orës 18:00 se 24 orët e fundit u konfirmuan 662 njerëz që humbën jetën pas infektimit nga koronavirusi.

Po në këtë hark kohor janë identifikuar edhe 4492 persona të prekur nga ky virus. Vetëm në Lombardi sot u konfirmuan 2.543 të infektuar nga 1643 të prekur një ditë më parë. Të vdekur në Lombardi ishin 387 vetëm në 24 orët e fundit.

Në komunikim u bë e ditur se 24 orët e fundit u shëruan edhe 999 të prekur nga koronavirusi.

Shifrat e deridjeshme: 74.386 të infektuar, 7.503 të vdekur, 9.362 të shëruar. Sot ka arritur në 80.539 numri i të infektuarve, 10361 të shëruar dhe 8.165 të vdekur.

Beat FM Albania

Beat FM Albania. Created in 2017, Beat FM is the newest radio in Albania, which broadcasts online at www.beatfm.al.


Share

Facebook Twitter GoogleSearch


Tune In


Shows

TouchCarousel Warning: No posts found with selected settings.