Beat FM Albania

Noizy ofendon rëndë gazetaren. Çfarë e solli reagimin e ashpër të reperit?

iHost.al - .ALDomain Registration, Web Hosting & Web Development

Noizy dhe gazetarja Dasara Karaiskaj njihen për debatet e hershme dhe të vazhdueshme mes tyre. Në një postim në Instagram, reperi e ka ofenduar rëndë gazetaren duke u shprehur me një gjuhë jo të përshtatshme.

Reagimi i ashpër i Noizyt lidhet me një intervistë të Karaiskaj për radion zvicerane Couleur 3 në lidhje me zhvillimet me zhvillimin e muzikës hip-hop në Shqipëri.

Ndër të tjera gazetarja thotë se Mozzik dhe Noizy janë repera që duhen hedhur në plehra. Po të duash të përmend dhe me emra konkretë, thotë ajo. ‘Kemi një personazh këtu që quhet Mozzik që do bënim mirë të merrnim dhe ta hidhnim në një kosh plehrash për repin që pretendon se bën. Të njëjtën gjë do të thoja edhe për Noizy-n’.

Kjo nuk është përplasja e parë mes reperit dhe gazetares pasi kjo e fundit i ka komentuar thuajse gjithmone negativisht daljet apo performancat e Noizyr në clube të ndryshme  duke  e etiketuar atë me epitete ofenduese.

The post Noizy ofendon rëndë gazetaren. Çfarë e solli reagimin e ashpër të reperit? appeared first on 98.5 FM.

iHost.al - .ALDomain Registration, Web Hosting & Web Development

STAY CONNECTED

LAST PLAYED