[ad_1]

Pasi shokoi publikun me premierën e tij në Venecia,  filmi ‘The Painted Bird’ ka bërë audiencën të largohet nga shfaqja e tij të dielën, në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit, në Toronto. 

Filmi ceko-sllovak i regjisorit  Václav Marhoul, zgjat 3 orë dhe përmban skena incesti, përdhunimi fëmijësh, gjymtimi dhe varrosjeje për së gjalli. Ai bazohet në novelën e shumë debatuar të Jerzy Kosinski të 1965, ku flitet për një djalë hebre që arriti t’i shpëtonte Holokaustit .

The post ‘The Painted Bird’ shokon audiencën në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Toronto appeared first on 98.5 FM.

[ad_2]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *